O NAS

Surfujemy, kajtujemy, jeździmy po świecie w poszukiwaniu najlepszych spotów ale zawsze wracamy na Półwysep Helski. Tam urodził się Helmade.pl – projekt, który powstał z miłości do tego miejsca, ludzi, których tu spotkaliśmy, klimatu, halsowania i najpiękniejszych w kraju, nadmorskich plaż.

Nasza biżuteria zainspirowana jest ciepłym wiatrem, wodą, solą, piaskiem i drewnem. Poprzez łączenie tych tekstur, sznurów, kamieni, skamieniałego drewna i minerałów staramy się tworzyć niepowtarzalne, uniwersalne ozdoby, idealne na damski czy męski nadgarstek, kostkę i do zawieszenia na szyi. Cechuje nas delikatny, elegancki sznyt.

——————————

Helmade.pl nawiązuje do surfingu i kitesurfingu. Znajdziecie tu biżuterię ozdobioną zminimalizowanymi modelami desek używanych w tych sportach. Co ważne nie używamy skórzanych rzemyków – sprzeciwiamy się dręczeniu zwierząt. Stawiamy na naturalne produkty przyczyniając się do poprawy naszego środowiska – mądre zakupy mają znaczenie.

Stawiamy na stonowane kolory ziemi i działamy w zgodzie z ideą #slowfashion – nasze produkty są ręcznie składane, a każdy wisior wycinany jest z drewna. Zamawiając u nas wspieracie polskich producentów i naszego stolarza – Pana Rysia. Każdy z wisiorków i innych wyrobów to rękodzieło, które istnieje tylko w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu. Nie ma drugiego dokładnie takiego samego.

——————————

Staramy się, by nasze ozdoby były powtarzalne w ich wyglądzie, jednak każdy naturalny materiał może mieć delikatnie inny odcień, wewnętrzne pęknięcia (nie wpływające na ich użytkowanie), czy naturalne przebarwienia. Działamy w duchu “slow fashion”, a termin realizacji zamówień uzależniony jest nie tylko od zapasów naszych magazynów. Każdą biżuterię tworzymy ręcznie, dlatego przed zakupem prosimy o mailowy kontakt w celu dopasowania rozmiaru wybranego modelu i potwierdzenia daty jego wysyłki.

——————————–

NA CZYM PRACUJEMY?

JADEIT – zwiększa pewność siebie, łagodzi konflikty, daje życie bez gniewu i agresji. Jest symbolem władzy, uznania i fortuny, pomaga w podejmowaniu trafnych i szybkich decyzji, motywuje do realizowania marzeń. Pobudza kreatywność i pozwala realizować marzenia. Amulet szczęścia i przyjaźni rozpraszający negatywne energię. Polecany dla podróżników – zwłaszcza tych samotnych – oraz osobom cierpiącym na depresję, ponieważ odgania złe myśli. Wspomaga miłość. Jadeit należy nosić bezpośrednio przy ciele, np. w postaci bransoletek.

SKAMIENIAŁE DREWNO – ma moc wspierania życiowego rozwoju, odstraszając zło i negatywizm. Odbija wszystkie niskie energie, z jego pomocą zaczynamy myśleć trzeźwo i logicznie, wzacnia wewnętrzne poczucie obecności i stabilności.

TYGRYSIE OKO – przynosi szczęście i sukces zawodowy, zwiększa siłę przebicia, zapewnia niezależność finansową, wpływa na utrzymanie statusu ekonomicznego, pomaga w rozsądnym gospodarowaniu swoimi finansami. Poprawia nastrój, leczy stany depresyjne, pozwala pozbyć się stanu zmęczenia organizmu, pomaga w jasnym wyrażaniu myśli. To wyjątkowy amulet, zapewniający bogactwo, sukces, dobrobyt i szczęście.

DREWNO – daje spokój, wycisza, uspokaja, pachnie, dobrze wpływa na psychikę.

BIAŁA LAWA – kamień ten skupia energię negatywną i zamienia na pozytywną, ma uzdrawiający wpływ na ciało, ducha oraz umysł. Minerał lawowy słynie z właściwości uspokajających, pomaga uwolnić niepotrzebne emocje i niezdrowe nawyki, emanuje ochronnym polem energetycznym i przywraca naturalny balans energetyczny. Kamienie wulkaniczne poprawią kondycję fizyczną swojego właściciela.

MUSZELKI KAURI – ożywiający symbol, amulet ochronny przed wszelkim złem, a przyciągający szczęście i zdrowie.